Firma M-Audio znovu vyšla v ústrety užívatelom, ktorí používajú iné zvukové karty s rozhraním ADAT a chcú rozšíriť ich možnosti. Octane je totiž veľmi slušne vybavený mikrofónny a nástrojový predzosilovač s vstavaným AD prevodníkom.
Rackový Octane s výškou 2U určite nájde svoje miesto v každom štúdiu. Každý niekedy potrebuje mať možnosť zapojiť viac mikrofónnych vstupov do zvukovky . A s touto mašinkou je ich hneď osem naviac. Alebo môže poslúžit len ako analógový predzosilovač s direct výstupom na každom kanále.
Predný panel je jednoduchý a prehľadný, všetky ovládacie prvky sú stríeborné a indikátory LED vysoko svietivé. Zadný panel predzosilovača je osadený ôsmimi mikrofónnymi vstupmi s konektormi XLR, ôsmimi symetrickými linkovými vstupmi s 6,3mm jackmi a ôsmimi symetrickými výstupmi znovut s jackmi 6,3mm. Digitálny výstup je optický ADAT s konektorom TOSlink, ktorý je možné synchronizovat buď internými hodinami, alebo externe WordClockom. Hneď na prvý pohľad je jasné ovládánie prístroja. Každá dvojica sekcií je odlišne vybavená. Prvá dvojica vstupov má reguláciu Gain, tlačítko Pad a trojledkovú indikáciu vybudenia. Naviac majú tieto dva vstupy ešte vstup napr. pre el. gitaru či basu, znovut s reguláciou Gain. Jediný rozdiel mezdi vstupmi 1 a 2 je tlačítko Lo-Cut na kanále 1 a obrátenie fáze na kanále 2. Kanály 3, 4, 5 a 6 sú si opäť veľmi podobné. Každý z nich má reguláciui GAIN, tlačítko Pad a trojledkovú indikáciu vybudenia. Kanály 4 a 6 majú naviac tlačítko obrátenia fáze. Posledná dvojica vstupov 7 a 8 má len reguláciui GAIN, tlačítko Pad a trojledkovú indikáciu vybudenia, kanál 7 je vybavený reguláciou stereofonnej báze a kanál 8 obrátenia fáze.
Fantomové napájenie je rozdelené do dvoch sekcií, pre vstupy 1-4 a 5-8. Samplovacia frekvencia sa nastavuje otočným prepínačom na pravej strane predného panelu. Môžeme ním vybrat 44,1 kHz, 48 kHz alebo externý Wordclock
Výrobca udáva odstup signál/šum 120 dB a frekvenčný rozsah 20 Hz-20 kHz