Sigma DTC-1E-SB je polo masívna elektroakustická gitara typu dreadnought. Je to dobre spracovaný nástroj s dobrými hernými a zvukovými vlastnosťami a pôsobivou povrchovou úpravou sunburst.

Rezonančná doska gitary je vyrobená z masívneho smreka Sitka, zadná doska a luby z preglejky. Vďaka tomu má gitara zvučný, frekvenčne vyvážený zvuk a dobrú dynamickú odozvu na údernú aj veľmi tichú, jemnú hru. Vďaka tomu znejú hrané akordy, rozklady akordov a rýchle sóla skvele. Mahagónový krk gitary je prilepený na kompozitný hmatník Micarta s 20 pražcami a orientáciu tradične uľahčujú polohové značky. Nižší výrez tela ponúka dobré ladenie aj vo vyšších polohách hmatníka.

O zvuk gitary sa stará snímač Fishman Sonicore a predzosilňovač Fishman s ovládaním hlasitosti, dvojpásmovým ekvalizérom, tlačidlom Phase na potlačenie spätnej väzby a vstavanou ladičkou. Struny sú osadené chrómovými ladiacimi mechanikami na jednej strane a hmatníkom z micarty na strane druhej. Nultý pražec a kompenzované kostené sedlo zaručujú ideálny prenos vibrácií strún. Štýlový dizajn podčiarkuje pickguard z imitácie korytnačky, ozdobná rozeta, biele lemovanie s čiernymi a bielymi linkami a logo na hlavici.

Napíšte Váš názor

Sigma Guitars DTC-1E SB

Sigma Guitars DTC-1E SB

Napíšte Váš názor

Podobné produkty

Prihláste sa a ušetrite!

Prijímajte e-mailom zaujímavé ponuky a tipy na zľavy