Tenor.saxofón vyššej triedy pre aktívnych hudobníkov. Nástroj vykazuje prvky najdrahšej série a jeho vysoká spoľahlivosť z neho robí obľúbenca profesionálnych hudobníkov. Nový krk. Silikónom potiahnuté klapky.

Specifications

LevelIntermediate
Key ofBb
NeckAnnealed, original 62 design
Neck MaterialYellow Brass
Body MaterialYellow Brass
BellYellow Brass
Key MaterialYellow Brass
Key ButtonsPolyester
FinishGold baked epoxy lacquer
Tone HolesDrawn
Auxiliary KeysFront F; High F# key
MouthpieceYamaha 4C
Mouthpiece CapPlastic
LigatureYellow Brass; Clear Lacquer
Spring TypeStainless Steel
Pad TypeWaterproof leather and wool felt with plastic tone boosters
Bell DecorationStamped
Thumb HookAdjustable Plastic
Pivot ScrewTapered with head and nylon lock (adjustable)
MountingPost on body

O značke Yamaha:

Spoločnosť Yamaha Corporation patrí medzi najväčších výrobcov hudobných nástrojov na svete. V súčasnosti sa spoločnosť Yamaha zaoberá výrobou širokého spektra produktov, počnúc hudobných nástrojov, zvukovou technikou, elektronikou až po výrobu motorov a motocyklov.

Yamaha Corporation bola založená roku 1887 v japonskom meste Hamamastu a pôvodný názov spoločnosti bol Nippon Gakki Company. Prvé produkty, ktoré začala Yamaha vyrábať boli piana a organy. O tom, že pre spoločnosť je prvoradá výroba kvalitných hudobných nástroj, svedčí aj samotné logo spoločnosti Yamaha Corporation, v ktorom sú znázornené tri ladičky.

V druhej polovici 20. storočia sa spoločnosť Yamaha stala najväčším koncernom na svete, ktorý vyrába nielen piana, či klávesové nástroje, ale aj gitary, basgitary, dychové nástroje, bicie a zvukovú techniku. Okrem toho je i jednou z firiem, ktorá stoji na čele vývoja domácej elektroniky, výbavy pre športovcov, počítačov a priemyselných robotov.

V neposlednej rade spoločnosť Yamaha tiež zväčšovala svoje podiely v iných podobne zameraných firmách ako sú napríklad Korg, Steinberg či Bösendorfer. Jej produkty sa staly celosvetovo obľúbenými a uznávanými ako odbornou verejnosťou, tak i profesionálmi, čo potvrdzujú aj mnohé ocenenia, ktoré boli značke Yamaha udelené.

Write your review

Yamaha YTS 480

Yamaha YTS 480

Write your review

related items

Sign up and Save!

Receive email-only deals, special offers & product exclusives