Yamaha YSS 475 II: 

Zlatolakovaný Bb soprán saxofón - stredná trieda vhodná pre pokročilých, ale aj začínajúcich saxofonistov. Vďaka japonskej precíznosti "475ka" perfektne ladí, čo ocenia nielen hráči, ale aj ich pedagógovia. Je taktiež výbornou voľbou pre alt / tenor saxofonistov, ktorí uvažujú o pridaní ďalšieho nástroja. Je to jednodielny model (bez možnosti odnímať esíčko), vďaka čomu je tón jasnejší a prieraznejší. Obsahuje F#3 klapku, nastaveteľnú a vymeniteľnú opierku pravého palca. Súčasťou nástroja je puzdro s nízkou váhou vhodný pre nosenie na chrbte alebo v ruke, nákrčník, mazadlo na korok, leštiaca handrička, hubička MP SS 4C, ligatúra, plátok.

Specifications

LevelIntermediate
Key ofBb
NeckStraight; One-piece
Neck MaterialYellow Brass
Body MaterialYellow Brass
Bell MaterialYellow Brass
Key MaterialYellow Brass
Key ButtonsPolyester
FinishGold Baked Epoxy Lacquer
Tone HolesDrawn
Auxiliary KeysFront F ; High F#
MouthpieceYamaha 4C
Mouthpiece CapClear Lacquered Brass
LigatureClear Lacquered Brass
Spring TypeBlue Steel Needle
Pad TypeWaterproof leather and wool felt with plastic tone boosters
Bell DecorationLaser Engraved
Thumb HookAdjustable plastic
Pivot ScrewNew bullet point with no head
MountingHeat welded

O značke Yamaha:

Spoločnosť Yamaha Corporation patrí medzi najväčších výrobcov hudobných nástrojov na svete. V súčasnosti sa spoločnosť Yamaha zaoberá výrobou širokého spektra produktov, počnúc hudobných nástrojov, zvukovou technikou, elektronikou až po výrobu motorov a motocyklov.

Yamaha Corporation bola založená roku 1887 v japonskom meste Hamamastu a pôvodný názov spoločnosti bol Nippon Gakki Company. Prvé produkty, ktoré začala Yamaha vyrábať boli piana a organy. O tom, že pre spoločnosť je prvoradá výroba kvalitných hudobných nástroj, svedčí aj samotné logo spoločnosti Yamaha Corporation, v ktorom sú znázornené tri ladičky.

V druhej polovici 20. storočia sa spoločnosť Yamaha stala najväčším koncernom na svete, ktorý vyrába nielen piana, či klávesové nástroje, ale aj gitary, basgitary, dychové nástroje, bicie a zvukovú techniku. Okrem toho je i jednou z firiem, ktorá stoji na čele vývoja domácej elektroniky, výbavy pre športovcov, počítačov a priemyselných robotov.

V neposlednej rade spoločnosť Yamaha tiež zväčšovala svoje podiely v iných podobne zameraných firmách ako sú napríklad Korg, Steinberg či Bösendorfer. Jej produkty sa staly celosvetovo obľúbenými a uznávanými ako odbornou verejnosťou, tak i profesionálmi, čo potvrdzujú aj mnohé ocenenia, ktoré boli značke Yamaha udelené.

Write your review

Yamaha YSS 475 II

Yamaha YSS 475 II

Write your review

related items

Sign up and Save!

Receive email-only deals, special offers & product exclusives