Yamaha YCL 255 E: 

Bb klarinet určený pre začínajúcich klarinetistov, ktorí vyžadujú kvalitu hneď od začiatku. Má francúzsky (Boehmov) prstoklad, 18 klapiek (obsahuje Eb zdvihák), 6 prstencov, súdok je dlhý 65mm. Hmotnosť spodnej časti nástroja je znížená, aby nedochádzalo k preťaženiu pravej ruky (čo ocenia najmä začiatočníci). Novinkou je nastaviteľná a vymeniteľná opierka na palec spojená s nákrčníkovým hákom. Telo nástroja je vyrobené z kvalitného matného ABS plastu, mechanika je z postriebrenej alpaky. K nástroju patrí hubička MP CL 4C s krytkou, pevné púzdro a drobné príslušenstvo. 

O značke Yamaha:

Spoločnosť Yamaha Corporation patrí medzi najväčších výrobcov hudobných nástrojov na svete. V súčasnosti sa spoločnosť Yamaha zaoberá výrobou širokého spektra produktov, počnúc hudobných nástrojov, zvukovou technikou, elektronikou až po výrobu motorov a motocyklov.

Yamaha Corporation bola založená roku 1887 v japonskom meste Hamamastu a pôvodný názov spoločnosti bol Nippon Gakki Company. Prvé produkty, ktoré začala Yamaha vyrábať boli piana a organy. O tom, že pre spoločnosť je prvoradá výroba kvalitných hudobných nástroj, svedčí aj samotné logo spoločnosti Yamaha Corporation, v ktorom sú znázornené tri ladičky.

V druhej polovici 20. storočia sa spoločnosť Yamaha stala najväčším koncernom na svete, ktorý vyrába nielen piana, či klávesové nástroje, ale aj gitary, basgitary, dychové nástroje, bicie a zvukovú techniku. Okrem toho je i jednou z firiem, ktorá stoji na čele vývoja domácej elektroniky, výbavy pre športovcov, počítačov a priemyselných robotov.

V neposlednej rade spoločnosť Yamaha tiež zväčšovala svoje podiely v iných podobne zameraných firmách ako sú napríklad Korg, Steinberg či Bösendorfer. Jej produkty sa staly celosvetovo obľúbenými a uznávanými ako odbornou verejnosťou, tak i profesionálmi, čo potvrdzujú aj mnohé ocenenia, ktoré boli značke Yamaha udelené.

Write your review

Yamaha YCL 255

Yamaha YCL 255

Write your review

related items

Sign up and Save!

Receive email-only deals, special offers & product exclusives