Yamaha U1 patrí medzi piana vyššej kategórie. Je vhodné pre ZUŠ, konzervatória, žiakom a študentom. Piano U1 ponúka vysoký štandard a hudobný výkon, a preto je vhodné pre tých, ktorí očakávajú dlhodobú kvalitu a je to voľba pre vzdelávacie inštitúcie, kde sú kladené vysoké nároky na kvalitu nástroja ako je napr. stabilnosť ladenia a mechanická odolnosť klavírnej mechaniky vzhľadom k výukovému zaťaženiu. Taktiež je to skvelá voľba pre profesionálov a domácich pianistov.

  • počet kláves: 88
  • pedále: 3
  • rozmery (VxŠxH): 121 cm x 153 cm x 61 cm
  • váha: 228 kg

Piana označené ako Silent obsahujú tzv. Silent System, ktorý tlmí zvuk celého nástroja, a tak umožňuje hráčovi cvičiť potichu resp. na slúchadlá.

O značke Yamaha:

Spoločnosť Yamaha Corporation patrí medzi najväčších výrobcov hudobných nástrojov na svete. V súčasnosti sa spoločnosť Yamaha zaoberá výrobou širokého spektra produktov, počnúc hudobných nástrojov, zvukovou technikou, elektronikou až po výrobu motorov a motocyklov.

Yamaha Corporation bola založená roku 1887 v japonskom meste Hamamastu a pôvodný názov spoločnosti bol Nippon Gakki Company. Prvé produkty, ktoré začala Yamaha vyrábať boli piana a organy. O tom, že pre spoločnosť je prvoradá výroba kvalitných hudobných nástroj, svedčí aj samotné logo spoločnosti Yamaha Corporation, v ktorom sú znázornené tri ladičky.

V druhej polovici 20. storočia sa spoločnosť Yamaha stala najväčším koncernom na svete, ktorý vyrába nielen piana, či klávesové nástroje, ale aj gitary, basgitary, dychové nástroje, bicie a zvukovú techniku. Okrem toho je i jednou z firiem, ktorá stoji na čele vývoja domácej elektroniky, výbavy pre športovcov, počítačov a priemyselných robotov.

V neposlednej rade spoločnosť Yamaha tiež zväčšovala svoje podiely v iných podobne zameraných firmách ako sú napríklad Korg, Steinberg či Bösendorfer. Jej produkty sa staly celosvetovo obľúbenými a uznávanými ako odbornou verejnosťou, tak i profesionálmi, čo potvrdzujú aj mnohé ocenenia, ktoré boli značke Yamaha udelené.

Write your review

Yamaha U1 PE

Yamaha U1 PE

Write your review

related items

Sign up and Save!

Receive email-only deals, special offers & product exclusives